W&H Synea Vision TK-100 L

w&h synea vision tk-100

En yeni modellerden biri olan w&h synea vision serisinin TK-100 kodlu aeratörün tamiri için atölyemize verilen ring ledli bu ürün, Primea Advanced Air türbin RK-97 L (ring ledli) veya RG-97 L modelinden sonra gelen en yeni türbinlerden biri olup, ilk günkü performansında çalışabilmesi için kapsamlı bir arıza analizi ve servis sürecimiz olmuştur.

W&H Synea Vision TK-100 Aeratör Tamiri

Bu tür üst seviye w&h synea vision tk-100 aeratörün tamirine başlarken çok hassas iç parçalar içermekte olduğunu bilmek gerekmekte olup, kullanılacak alternatif her bir parça kaliteli, ölçülere ve standartlara uygun olmalıdır.

Özellikle türbin pervanesi kafa iç haznesinin duvarlarına çok yakın seviyede çalışmakta olduğundan aeratörün geçmişte yere düşürülmesi nedeniyle kafada ezikler bulunuyorsa bunlar tercihen özel metrik aparatlarla düzeltilmeye gidilmesi gerekmektedir. Aksi halde onarım sonrası aeratörden verim almak mümkün olmamaktadır. Onun dışında aeratör tamiri için rulmanlar, freze kavrama mili, o-ringler, rondelaların aeratörle uyumlu ve daima her serviste mutlaka yenisi takılmalı ve kartuş haznesindeki ezikler çalışmayı etkilemeyecek şekilde düzeltilmelidir.

Ayrıca aeratörün freze kavrama milinde değişim gerektirecek güç kaybı var ise kullanılacak yeni kavrama milinin toleransı mutlaka 2 mikrondan az, vibrasyonu ise 8 mikrondan az olmalıdır.

Aeratör fiyatları dövize endeksli olmaları nedeniyle w&h gibi kaliteli ve nispeten pahalı olan bu özel aeratörler bazen başka kişilerce tamiri yapılmış türbinler bize verildiğinde aletle uyumsuz parçaların kullanılmış olduğu, 350.000 devir için parçaların uyumlu olmadığı ve çabucak arıza verdiğini gözlemledik. Özellikle onarımda pense gibi agresif ve ağır sınıf el aletleri kullanılarak kartuş haznesine hasar verilmiş, kartuş haznesinde ezik ve göçükler bulunan pek çok vaka ile karşılaştığımızı söylemeliyiz. Hatta basma butonlu arka kapak penseyle zorlanarak sıyrılmış ve butonun özelliğini kaybettiğini gördük.

W&H Synea Vision TK-100 Kartuş

Kartuş maliyetlerinin çok yüksek olması nedeniyle genellikle tamir tercih edildiğinden, aeratör kartuşu arayanlar işini özveriyle yapan firmalarla çalışmaları durumunda onarım sonrası ilk günkü performansını yakalayan aeratörlerine düşük maliyetle kavuşabilirler. Bizde müşterimizin aeratörünün onarımı tamamlayarak, tüm testlerden geçtirdikten sonra müşterimize teslime hazır hale getirilmiştir.