W&H Synea TA-98

wh synea

Avusturyalı dental teknolojisinin izlerini barındıran W&H Synea ta-98 model aeratör başlığının tamiri için atölyemizde yapılan işlemlerden bahsetmek isteriz. Son derece hassas ve özel bileşenlere sahip olan WH aeratörler, oldukça konforlu ve kullanıcı dostu başlıklardır. Bu sebeple değişim veya tamir yapılacak parçalar, başlıkla uyumlu ve kaliteli olmasının yanı sıra, titiz çalışma yapılarak, servis sonrası vibrasyon oluşmaması ve balans testlerinin eksiksiz yapılması gerekmektedir.

W&H Synea TA-98 aeratör için neler yapıldı?

Ücretsiz arıza analiz hizmetimiz ile öncelikle W&H Synea ta-98 aeratörün mevcuttaki arızaları incelenmiş ve gelecekte işlevselliğini kaybetme ihtimali olan parçalar tespit edilmiştir. Arıza tespitimiz esnasında, ön ve arka rulmanların ömrünü yitirdiği, freze tutma gücünde kayıplar ile türbin milinin üzerinde aşınmalar gözlenmiştir. Ayrıca rondelalardan birinin eksik olduğu ve buna bağlı olarak kartuş yuvasında boşluk oluşturarak çalışma esnasında vibrasyona sebep olduğu anlaşılmıştır.

Tüm bu tespitlerin, aeratör tamiri hizmetinde titizlikle analiz edilmesi ve gelecek zamanlarda aynı sorunların yaşanmasının olabildiğince aza indirgenmesi aeratör teknik servisimiz için çok önemlidir.

Milin üzerindeki aşınmalar ve freze tutma gücündeki kayıplar nedeniyle, push button mil yenisiyle değiştirilmiş, ömrünü yitiren rulmanlar seramik model ile yenilenmiştir. Kartuş yuvasında boşluğa sebep olan eksik rondela takviyesi ile boşluk giderilmiştir. Balansı yapılarak vibrasyon olmadığından emin olunmuş, freze tutma gücü de kontrol edilerek, diğer tüm fonksiyonlar test edilmiştir.

Ücretsiz bakım hizmetimizle, hava ve su kanalları temizlenmiş, su püskürtme delikleri açılmış ve rulmanlar, seramik modellerle uyumlu sentetik bazda ve yüksek devirli uygulamalar için özel bir yağ ile bakımları yapılmıştır.

W&H Synea TA-98
WH Synea TA-98
W&H Synea TA-98 kapak
W&H Synea TA-98
W&H Synea TA-98 türbin
W&H Synea TA-98 kartuş