W&H RC-95 BC Aeratör

wh rc 95 bc

Müşterimize ait atölyemizde tamiri yapılan W&H RC-95 BC aeratör için aşağıdaki hizmetler verilmiştir.

W&H RC-95 BC aeratör tamiri

  • Yırtılan o-ring’in yenileriyle değiştirilmesi
  • Mevcuttaki rulmanların gürültü ve sürtünme testleri ile sağlık durumları
  • Tıkalı hava ve su kanallarının açılarak, kireç ve oksidasyondan arındırılması
  • Balans testi
  • Vibrasyona sebep olan kartuş yuvasında +/-mm oluşmuş boşluğun giderilmesi
  • Freze tutma ve bırakma gücünün analiz edilmesi
  • Genel bakım ve yağlama

Günümüzdeki pek çok aeratör modeline nazaran çok farklı bir w&h rulman sistemi kullanan wh rc-95 bc serisi iki adet taşıyıcı o-ring ile mükemmel bir koordinasyon içinde çalışarak harika bir performans sunuyor.

Kartuşun bu şekilde çalışmasına imkan veren mühendislik harikası bu özel tasarıma sahip bu modelde kafadaki wh kartuş haznesi ile kapak içinde buna özel yuvalar olması sebebiyle kartuş adeta ön-arka zeminlere temas etmeden havada hiçbir boşluk olmadan çalışarak yüksek devirde inanılmaz dengeli ve güçlü çalışıyor. W&h rc-95 rm modeli de aynı sistemi kullanan diğer bir farklı model.

Ayrıca pullar diğer başlıklardan farklı olarak kapak veya kafa haznesinin içine yerleştirilmeyip, doğrudan rulmanın üzerinde bunun için açılmış özel yuvalara montajı yapılarak kartuş, aeratör o-ring ve pullar rulmana yerleştirilmiş vaziyette bu şekilde kullanıma hazır hale getiriliyor.

W&h aeratörlerde freze kavrama milimiz push buton ise yine diğer millere göre türbin pervanesinin yerleşeceği kısımda hafif bir kalınlık bulunmakta, pervane merkezinde ise bu kalınlığı karşılayacak kadar boşluk olup, bu kalınlık kısmının tamamını kapatacak şekilde montajı yapılmaktadır. Bu sebeple hakiki bir kartuşa sahip wh aeratörlerin pervaneleri başka marka bir mile uymayacağı gibi wh freze kavrama milleri de başka bir türbin pervanesine uymayacaktır.

wh rc-95 bc rm kartuş cartridge parts