W&H Alegra TE-95 BC

Su püskürtme kanalları tıkanan ve freze kaçırma ile rulman arızası bulunan w&h alegra te-95 aeratör, yüksek devire ulaşınca aşırı vibrasyon fark edilen ve balans ayarı bozulduğu anlaşılan wh marka alegra model aeratör için aşağıdaki hizmetler verilmiştir.

W&H Alegra TE-95 aeratör tamiri

Kireçten dolayı su püskürtme kanalları tıkanmış vaziyetteki wh aeratör için öncelikle kafadaki püskürtme kanalları açılmış ve ünite girişe kadarki kanalın tamamı temizlenerek, kireç ve oksidasyondan arındırılmıştır.

W&H alegra markası için aeratör kartuşu yan sanayi diye tabir ettiğimiz bir kartuşla aeratörün kullanılması bu modelde sıkça rastladığımız bir durum ancak kartuşun push button mil uzunluğu, başlığın kafa derinliğine uygun olmaz ise kartuş içinde aşırı vibrasyona sebep olmakta ve türbinin çalışma esnasında dengesiz fonksiyonellik göstermesine, nihayetinde öngörülenden daha kısa bir vadede arıza vermesine sebep olmaktadır. Kullanılacak freze kavrama mili, pervane ile rulmanlar mutlaka aeratörün kafa yapısına uygun ölçülerde ve kalitede olmalıdır. Bunlar, aeratör tamiri hizmetinde çok dikkat edilmesi gereken konulardır.

Çin üretimi yan sanayi kartuşlar genellikle birden fazla modelle uyumlu olacak şekilde tasarlandığı için ucuz maliyetli olmakta ancak her aeratörün kendine özel kafa yapısı ve özel fonksiyonelliği olan parçalar ihtiva ettiğinden, en ufak bir milimetrik sapma bile başlığın dengesiz çalışmasına sebep olmakta ve erken aeratör rulmanı arızası dahil, freze kaçırma ile gürültülü çalışma ve kesme performansında kayıpları da içeren bir dizi arızaya sebebiyet vermektedir.

Türbin pervanesi sağlıklı olduğundan, yeni bir özel sipariş push buton mil ile türbin montajı yapılmış, rulmanlar seramik wh rulman modeliyle yenilenmiştir. O-ring ve rondelalar da yenileriyle değiştirilmiştir. Kartuş içi balans ve dengeleme yapılarak, olası vibrasyonlar minimilize edilmiş ve yüksek/düşük devirdeki kesme performansları test edilerek, wh alegra aeratör ilk günkü performansına kavuştuğu anlaşıldıktan sonra müşterimize teslim edilmeye hazır hale getirilmiştir.

wh alegra kartuş