W&H Alegra TE-95 BC

Su püskürtme kanalları tıkanan ve freze kaçırma ile rulman arızası bulunan w&h alegra te-95 aeratör, yüksek devire ulaşınca aşırı vibrasyon fark edilen ve balans ayarı bozulduğu anlaşılan wh marka alegra model aeratör için aşağıdaki hizmetler verilmiştir.

W&H Alegra TE-95 aeratör için neler yapıldı?

Kireçten dolayı su püskürtme kanalları tıkanmış vaziyetteki wh aeratör için öncelikle kafadaki püskürtme kanalları açılmış ve ünite girişe kadarki kanalın tamamı temizlenerek, kireç ve oksidasyondan arındırılmıştır.

Müşterimiz tarafından Çin üretimi aeratör kartuşu yan sanayi diye tabir ettiğimiz bir kartuşla aeratörü kullandığı fark edilmiş ve bu kartuşun mil uzunluğu, başlığın kafa derinliğine uygun olmadığından kartuş içinde aşırı vibrasyona sebep olmakta ve türbinin dengesiz fonksiyonellik göstermesine sebep oluyor. Kullanılacak mil mutlaka aeratörün kafa yapısına uygun boyda olmalı ve çok uzun veya çok kısa olmamalıdır. Bunlar, aeratör tamiri hizmetinde çok dikkat edilmesi gereken konulardır.

Çin üretimi yan sanayi kartuşlar genellikle birden fazla modelle uyumlu olacak şekilde tasarlandığı için ucuz maliyetli olmakta ancak her aeratörün kendine özel kafa yapısı ve özel fonksiyonelliği olan parçalar ihtiva ettiğinden, en ufak bir milimetrik sapma bile başlığın dengesiz çalışmasına sebep olmakta ve erken aeratör rulmanı arızası dahil, freze kaçırma ve kesme performansında kayıplar gibi arızalara sebebiyet vermektedir.

Türbin sağlıklı olduğundan, yeni bir özel sipariş push buton türbin bir araya getirilmiş, rulmanlar seramik wh rulman modeliyle yenilenmiştir. O-ring ve rondelalar da yenileriyle değiştirilmiştir. Kartuş içi balans ve dengeleme yapılarak, olası vibrasyonlar minimilize edilmiş ve yüksek/düşük devirdeki kesme performansları test edilerek, wh alegra aeratör ilk günkü performansına kavuştuğu anlaşıldıktan sonra müşterimize teslim edilmeye hazır hale getirilmiştir.