Sirona Siroboost

sirona siroboost aeratör

Almanya üretimli en konforlu başlıklardan biri olan Sirona Siroboost için aeratör tamiri hizmeti verilmek üzere atölyemize gönderilmiş ve burada tüm bileşenleri derinlemesine incelenmiştir. Arıza analizi yapılarak olası tüm hatalar tespit edilmiş ve sonrasında müşterimizin onayı alınarak onarıma başlanmıştır.

Sirona Siroboost aeratör için neler yapıldı?

Müşterimizin de talepleri dikkate alınarak öncelikle hizmetimize geçmeden önce başlığın arıza analizi yapılarak, sirona siroboost aeratörün tüm fonksiyonları kontrol edilmiştir. Sonrasında arka kapak sökülmüş ve kartuş yuvasında siyah yanık yağlar gözlemlendiğinden, temizlenmek üzere kartuş, o-ring ve rondelalar çıkarılmıştır.

Rondelalardan birinin ezilmiş olduğu ve aeratör tamiri hizmetimizde sıkça rastladığımız, mildeki rulmanların paslandığı gözlemlenmiştir. Yanık ve kirli yağın, türbine ve mile karıştığı anlaşıldığından, frez tutucu mekanizmayı da gelecekte bozma ihtimali nedeniyle bunlarda temizlenmek üzere sökülmüştür. Ayrıca yanık yağların hava su kanallarına karışmış olma ihtimali de değerlendirilerek, bunlarda kirli yağdan arındırılmak üzere hazırlanmıştır.

Türbin, mil ve frez tutucu mekanizma temizlenerek, yeniden birleştirilmiştir. Diğer temizlenen o-ringlerin bakımı sentetik silikon gresle yapılmış olup, ezilmiş rondela yenisi ile değiştirilmiştir. Paslı rulmanlar ise seramik model ile yenilenerek, seramik rulmanlara özel sentetik yağ ile bakımları yapılmıştır. Hava ve su kanalları da temizlenmiştir.

sirona siroboost başlık
sirona siroboost ışık led
sirona siroboost dental
sirona siroboost kartuş
sirona siroboost pul
sirona siroboost kapak
sirona siroboost push button