Sinol AZL

sinol azl aeratör

Fiyat performans ürünü olan push button ve 6 çıkışlı, 25000 lux özelliklerine sahip Sinol AZL serisi aeratörün tamiri için tarafımıza gönderilen bu başlık hakkında atölyemizde yapılan uygulamalardan sizlere bahsetmek isteriz.

Sinol AZL aeratör için yapılanlar

Arıza analizimiz neticesinde oldukça gürültülü çalıştığı ve devir kaybı yaşadığı fark edilen sinol azl aeratörün, kuplingi test edilerek, hava ve suyun yeterli basınçla gövdeden geçerek kafaya ulaştığı görüldükten ve ledi de sorunsuz çalıştığı anlaşıldıktan sonra, kartuş ve yuvası incelenmek üzere sökülmüştür.

Kartuş yuvası incelendiğinde, aeratör tamiri hizmetinde oldukça hassas gösterilmesi gereken bileşenlerden biri olan o-ring’in sertleşmiş olduğu, elastikiyetini kaybettiği ve rulmanı sıkı kavrayamadığı tespit edilmiştir. Bu da yüksek devir altında çalışan aeratör türbininde titreşime sebebiyet vererek hem kartuş hem de rulmanların ömrünü kısa sürede yitirmesine sebebiyet vermiştir. Ayrıca arka kapaktaki dalgalı rondela kumpasla ölçülmüş ve mikrometrenin verileri değerlendirildiğinde, kartuş yuvası kapandıktan sonra boşluk oluşmaya devam ettiği anlaşılmıştır.

Sinol AZL aeratörle uyumlu ve aynı ölçülerde, o-ring kullanılmak üzere yuvası temizlenmiş ve yeni o-ring’in uzun ömürlü olması ve dış etkenlerin etkisini olabildiğince azaltabilmek için UV korumalı su geçirmez özellikli sağlığa zararlı olmayan gıda sınıfı silikon gres ile ön bakımı yapılmış yuvasına yerleştirilmiştir. Ömrünü yitiren rulmanlar abec-7 standartlarında yüksek devirli aeratörlere özel seramik model rulmanlarla yenilenmiştir. Kartuş yuvasındaki boşluk ölçülmüş ve oluşan boşluk kadarki milimetre uygun rondela takviyesi yapılmıştır.

Başkaca bir sorunu kalmayan aeratör, müşterimize teslim edilmek üzere hava ve su kanalları temizlenmiş, push button fonksiyonları test edilmiş, freze tutma gücüne bakılmış, rulmanların gerekli devire ulaştıkları anlaşılmış ve vibrasyon oluşmadığından emin olunduktan sonra, genel bakım yapılarak servis işlemimiz tamamlanmıştır.

sinol azl
sinol azl aeratör led
sinol azl başlık
sinol azl aeratör kupling
sinol azl aeratör rulman
sinol azl aeratör başlığı
sinol azl aeratör kartuş
sinol azl aeratör kapak