Kavo S608 C SMARTtorque

kavo 608 aeratör

Kondüsyon olarak iyi görünse de bize onarım için verildiğinde oldukça kötü durumda olan kavo s608 c model aeratörün tamiri için neler yaptık, bunlardan bahsedelim.

Kavo s608 c Smarttorque aeratör için neler yapıldı?

Kavo aeratörde freze yuvaya saplanmış vaziyetteydi. Bu sorun genellikle yüksek hızlı aeratör modellerinin kronların sökülmesi amacıyla kullanılması halinde frezenin aşırı titreşimden ötürü yuvaya saplanmasıyla sonuçlanabilen bir arızadır.

Ayrıca şafta yerleşik kavo aeratör türbininin serbest halde sağa-sola hareket ediyordu. Aeratör üreticisinin tavsiye etmediği petrol bazlı temizlik ve bakım ürünlerinde bu tip sorunlar olabileceği gibi şafttaki metal özelliklerinde kayıplar olması durumda, tipik metal yorgunluğu durumlarında da gözlemlenebilir.

Freze kavrama mekanizması da oldukça yıpranmış ve butona basınca kavrama-bırakma özelliklerinde sıkıntılar bulunmaktaydı.

Rondela ve o-ringlerde uzun yıllar kullanım sonucu hiç yenilenmemiş olmasından ötürü oldukça yıpranmış haldeydi. Ayrıca hemen hemen her aeratörde gözlemlenen rulman arızası da mevcuttu.

Tüm bu arızalar karşısında komple kartuş değiştirilmesi önerilebilirse de, kartuş maliyeti tamire göre 4-5 kat daha maliyetli olmasından ötürü müşterimiz onarımı tercih ettiğinden, pervanenin durumu iyi olduğundan, push buton şaft mili, kavo rulman ile dalgalı rondela ve o-ringler yenilenerek kavo aeratör ilk günkü çalışma performansına geri dönmüştür.

kavo s608
kavo 608c
kavo s608c
kavo 608 smarttorque
kavo s608c smart
kavo 608 kapak
kavo aeratör kapak
kavo 608 kartuş

Aeratör tamiri için bize nasıl ulaşabilirsiniz?

İrtibat numaramızı arayın

0534 633 81 22