Kavo 636 P

Servisimize bırakılan Kavo 636 P model aeratör başlığının tamiri için onarım ve bakım hizmeti verilmiştir. Aeratör teknik servisimizde arıza analizi yapılarak tüm fonksiyonları test edilmiş, başkaca arızası olup olmadığına da bakılmıştır.

Kavo 636 P aeratör için neler yapıldı?

Müşterimiz, kavo aeratörünün türbinin dönmediğini ve öncesinde çalışma esnasında arka kapağın kendiliğinden gevşediğini belirtmiştir.

Aeratörün tüm fonksiyonları arıza analizimiz ile test edilmiş, kapak içinde parçalanan rulmana rastlanılmıştır. Parçalanan rulmanın iç yatağı, türbin milinin üstünde kalıntılarının kaldığı diğer parçalarının kapak içinde çeşitli yerlere dağıldığı gözlemlenmiştir. Ayrıca aşırı vibrasyon olduğundan, balans ayarı yapılması gerekmiştir. Aşırı vibrasyon arka kapağında titreşimden gevşemesine sebebiyet vermektedir.

Öncelikle kapak içinde parçalanan rulman temizlenmiş ve kapak içine yerleşik o-ring hasar görmüş olduğundan yenilenmiştir. Türbin milinin üzerinde parçalanmış rulmana ait iç yatak kalıntısı çıkarılarak, milin yüzeyine zarar verip vermediğine bakılmıştır. Türbin ve milinin balans ayarı yapılarak, aşırı vibrasyon olup olmadığına bakılmıştır. Eksik rulman seramik model ile yenilenmiştir. Çalışma sırasında gevşediği belirtilen arka kapak dişli profiline iyi mukavametli gevşemezlik solüsyonu tatbik edilmiştir.

kavo 636p
kavo 636 compact
kavo 636 2 delikli