KaVo 605 Extra Torque

kavo aeratör

Klasikleşmiş bir kalitenin ürünü olan kavo aeratör serisinin extra torque 605 anahtarlı model aeratörün tamiri için atölyemizde yaptığımız çalışmadan bahsedelim.

KaVo 605 aeratör için yapılanlar

Tüm fonksiyonları atölyemizde kontrol edilen kavo 605 aeratörün, yalnızca rulmanlar ve o-ringler ile rondelaların ömrünü yitirdiğini anlaşılmıştır.

Arka kapak açılmış ve kartuş yuvadan çıkarıldıktan sonra tarafımızdan gözlemlenen yanık yağlar temizlenmiş, ömrünü yitiren o-ringler ve rondelalar çıkarılmıştır.

Özellikle kavo aeratör modellerinde rulmanlar, o-ringler ile bütünleşik çalışarak adeta birer yastık görevi gördüğünden, ömrünü tamamlayan o-ringler her bakım sonrası yenilenmesi gerekmektedir. Aynı şekilde esnekliğini kaybeden rondelalar kartuş yuvasında boşluğa sebep olacağından, bunlarında yenileriyle değişmesi gerekir. Tüm bunlar aeratör tamiri hizmetinde son derece dikkat edilmesi gereken unsurlardan yalnızca biri olup, atölyemizde tüm bu işlemler titizlik ve dikkatle yapılmaktadır.

Rulmanları yenilenen kartuş, o-ringler ile rondelaların da değiştirilmesinden sonra kartuşun yuvasına montajı yapılmıştır.

kavo 605 kartuş
kavo extra torque
kavo 605 o ring
kavo 605 başlık
kavo 605 kapak
kavo 605 rulman