Bien Air BORA L

bien air bora l

İsviçre kalitesi ve güvenini tamamlayan markalardan biri olan bien air aeratör serisinin bora L modeli tamir için atölyemize gönderilmiş ve aşağıdaki hizmetler verilmiştir.

Bien Air Bora L aeratörün incelenmesinde aşırı ses ve vibrasyon ile hafif freze kaçırma durumu tespit edilerek, detaylı inceleme yapıldığında aeratörün kafa bölgesinde derin ezikler fark edilmiş ve aeratör tam hıza ulaştığında sesin giderek arttığı, zaman zaman pervanenin kafadaki ezik bölgelerle temas ettiği ve cızırtılı çalıştığı anlaşılmıştır.

Bien Air Bora L Tamiri

Öncelikle kafa bölgesindeki derin ezikler özel metrik aparatlarla düzeltilmiş, hafif freze kavramama durumu nedeniyle kavrama mili değiştirilmiş, rulmanlardaki yıpranma nedeniyle bunlarında değiştirilmesi gerekmiştir. Bien air tamiri için tüm arızaların analizini yapmak çok önemlidir aksi durumda kesme performansında kayıplar olacaktır.

bien air bora rulman kartuş kapak

Kartuş balans edilerek vibrasyon en aza indirilmiş, kafadaki eziklerde düzeltildiğinden, böylece aeratör çalışırken aşırı ses ve dengesiz çalışma ortadan kalkmıştır.

Kapak ve kartuş haznesindeki o-ringler ile kauçuk contalarda yenilenerek bien air bora L aeratör ilk günkü performansında çalışır hale getirilmiştir.

Onarımdan sonra kesme performansı test edilmiş, hava ve su basıncının kontrolü sağlanmış, su püskürtme kanallarındaki kireç kalıntıları temizlenerek kullanıcısına sağlıklı ve performanslı bir çalışma ortaya konmuştur.

Bu tipteki aeratörler özel tip yedek parçalar kullandığından özellikle bien air rulman modeli özel bir rulmandır. Bien air kartuş ise yine kapak tasarımı ve iç kafa haznesi ile uyumlu çalışacak diğer aeratörlerden benzersiz bir yapıya sahiptir.

Türbin arıza verdiğinde özellikle aeratör rulman arızası var mı diye bakmadan önce kafa bölgesindeki vuruk veya ezikleri incelemek ve pervanenin çalışırken eziklere temas edip etmediği kontrol edilmelidir. Genellikle aeratörün yere düşürülmesi ile kafada ezikler meydana gelmekle birlikte kavrama mili kelepçeleri zarar görmekte ve bu da freze kavramada sorunlar yaşatmakta; kesme performansında kayıplara sebebiyet vermektedir.

Dolayısıyla aeratör kartuş değişimi yapmadan önce kafadaki eziklere dikkat etmek gerekir, aksi takdirde onarım beklenen performansı vermeyecek ve kullanıcısı memnun olmayacaktır.

bien air bora
bien air bora aerator
bien air bora handpiece